V minulém týdnu skončila bratrská dvojice Vojta a Jáchym Baxovi na stříbrné příčce ve finálovém turnaji Českého poháru v kolové žáků. O to větší motivaci měli v posledním závodu letošní sezóny, kterým bylo Mistrovství České republika v Přerově. Pro staršího Vojtu to byla současně poslední příležitost zabojovat o mistrovský dres v žákovské kategorii, mladší Jáchym bude moci za žáky nastupovat ještě po tři sezóny. 

Po dvouletém "půstu" získal náš oddíl mistrovský titul v kategorii žáků - Vojta (14 let) a Jáchym Baxovi (11 let) se pro letošní rok stali mistry České republiky v kolové žáků, což je nutno považovat za vynikající výsledek a to zejména s přihlédnutím k věkovému průměru naší dvojice. 

 Krátký komentář trenéra (Martin Struhař).

 Do začátku turnaje kluci vstoupili povinnými vítězstvími se slabšími týmy, kterými byly SK Chodsko 1, Spartak Přerov 1 a Svitávka 1. První těžký zápas nastal se Svitávkou 2, kdy absence koncentrace zapříčinila nejtěsnější porážku 0:1. Naštěstí následné povinné vítězství nad družstvem Start Plzeň 6:0, a to zejména díky výkonu Jáchyma, přineslo opět vítěznou vlnu, kdy nejdříve druhé družstvo a následně ani první družstvo Spartaku Chrastava marně hledaly způsob, jak naše kluky porazit.

Oběma klukům patří pochvala za výkon v klíčových utkání. Jejich hra působila v celém turnaji nejkomplexněji ze všech zúčastněných týmů. To potvrdili ve finálovém prodloužení se Svitávkou 2, kdy si v polovině hry vytvořili tlak na soupeře, který po sérii tyček vyústil v penaltový úder. Ten Vojta s přehledem proměnil a jednobrankový náskok si již kluci do konce prodloužení pohlídali.

I když se celý turnaj z pohledu našeho družstva nesl v duchu silných emocí a nervů, podařilo se dosáhnout na nejcennější kov a jsem hrdý na to, že se Zlínské družstvo opět zapsalo do mistrovských tabulek.