Zlatý zlínský víkend

 

O víkendu (13. 1. – 14. 1. 2018), měli hráči kolové Sokola Zlín Prštné, hned několik turnajů a to průřezem takřka ve všech kategoriích.

 

Muži:

Na novoročním turnaji v německém Ehrenbergu reprezentovali kolovou mužů za TJ. Sokol Zlín-Prštné 1 Martin Struhař a Jan Krejčí. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji se nakonec radovali ze zlata. "V minulém roce jsme na tomto tradičním turnaji obsadili druhé místo a trochu jsme doufali, že by to mohlo klapnout i na zlato. Poté, co byla uvolněna oficiální soupiska nám bylo jasné, že tento cíl nebude snadné splnit. Belgičtí reprezentanti z HZG Beringen jsou aktuálně držiteli 5. místa z Mistrovství světa a francouzská reprezentace z VC Dorlisheim je těsně za nimi. Velkými favority byl dle zvyklostí výborně hrající tým SV BG Ehrenberg" doplňuje brankář zlínského týmu Martin Struhař. "Turnaj jsme nezačali vůbec dobře. S druhým českým týmem z Favoritu Brno 1 jsme hned v prvním zápase prohráli 2:3. Naštěstí jsme se ale hned otřepali a ztracené body urvali v dalších zápasech. Turnaj byl natolik vyrovnaný, že v žádném zápase nešlo předem určit roli favorita. Nejtěžší zápasy s Ehrenbergem a Bechhofenem jsme zvládli výborně po taktické stránce a brali plný počet bodů. V posledním zápase jsme ještě remizovali s Francií. To nám ale nakonec na první příčku stačilo" říká s úsměvem Jan Krejčí.

 

Tabelle

  Sp.

  s

  u

  n

    Pkt.

    Tore    

Diff.

Sokol Zlin-Prstne

5

3

1

1

10

19

:

10

9

SV BG Ehrenberg

5

3

0

2

9

21

:

15

6

RVA Bechhofen

5

3

0

2

9

18

:

16

2

VC Dorlisheim

5

2

1

2

7

19

:

16

3

Favorit Brno

5

2

0

3

6

13

:

23

-10

HZG Beringen

5

1

0

4

3

11

:

21

-10

 

Výborný výsledek Zlínských juniorů ve II. lize kolové

Výborným výsledkem pro hráče kolové Radka Adama a Tomáše Horáka skončilo 1. kolo II. Ligy kolové. Tito naši hráči jsou ještě věkem junioři, ale už na podzim loňského roku si vybojovali účast v II. lize kategorii Elite.První letošní turnaj se konal v sobotu 13. 1. v Liberci a pro zlínské hráče nemohl dopadnout lépe. Přestože jsou věkově zlíští hráči nejmladší, tak se jim podařilo svou disciplinovanou hrou překvapit i výrazně zkušenější hráče. "Hned na začátku ligy jsme vytesali základní kámen k tomu, abychom neměli strach o sestup pro letošní rok. Pro celý náš oddíl TJ Sokola Zlín Prštné je to velmi milé překvapení. Víme, že naši soupeři mají výrazně více zkušeností, ale dravost a přímá hra našeho třetího týmu tentokrát udělala přesně to co měla" dodává trenér.

konečné pořadí:

1. Radek Adam – Tomáš Horák Sokol Zlín Prštné 3                13 bodů

2. David Burda – Břetislav Kotulán Favorit Brno 4                   12 bodů

3. Roman Oral – Filip Váňa Spatrak Přerov 1                            11 bodů

4. Evžen Krajzingr – Jiří Zeman Lokomotiva Liberec 2             9 bodů

5. Martin Broušek - Šistek Petr Spartak Přerov 2                        9 bodů

6. Jan Benda – Netušil Jaroslav Lokomotiva Liberec 1             4 body

7. Krejčí Patrik – Michal Fryčar Favorit Brno 5                             1 bod

 

 

 Žáci TJ Sokola Zlín-Prštné dominovali krajskému přeboru

 Bratři Jáchym a Vojta Baxové budou ještě dlouho rezonovat v uších soupeřů žákovské kolové v 1. kole mistrovství zlínského a olomouckého kraje. Nedostat za celý turnaj jediný gól a naopak udělit všem soupeřům minimálně "pětku" je ojedinělý počin. Trenér Marek Uhrovič je s týmem Zlínu 1 maximálně spokojený. "V každém případě máme letos ty nejvyšší ambice. Naši kluci odvedli perfektní práci. Teď jen nesmíme usnout na vavřínech. Náš druhý tým ve složení Baxa Richard a Uhrovič Adam sice skončili až pátí, ale to jen díky dvěma smolným prohrám. Věřím, že ve druhém kole se posunou v žebříčku ještě před některé své soupeře".

Tabulka:

1. Sokol Zlín- Prštné 1: 21b

2. Spartak Přerov 1: 18b

3. Milo Olomouc 1: 15b

4. Milo Olomouc 2: 10b

5. Sokol Zlín-Prštné 2: 9b

6. Spartak Přerov 2: 6b

7. Prima Nezamyslice: 3b

8. Spartak Přerov 3: 1b