V sobotu 10.11. 2018 se v Přerově konalo první kolo 1. ligy juniorů a jelikož se tento rok kvalifikační body pro mistrovství Evropy budou počítat z této soutěže, byl pro nás vstup do sezóny velmi důležitý. Za Sokol Zlín-Prštné se turnaje účastnily všechny tři juniorské týmy. 

Za Zlín 1 se představil Tomáš Horák a Dominik Otásek, kteří po bezchybné hře obsadili první místo s plným počtem bodů a v turnaji neměli sebemenší zaváhání. Je to pro mě překvapení jelikož Dominikovi tři dny před turnajem sundali sádru a šel do toho turnaje prakticky bez jediného tréninku. Sezóna pro kluky začala dobře a cíl pro sezónu je jasným, vybojovat postup na mistrovství Evropy. S výkonem jsem velmi spokojen.

 

 Za Zlín 2 nastoupil Vojtěch Baxa se svým bratrem Jáchymem, který má pouze 12 let Jelikož se jeho spoluhráč Vendelin Helis týden před turnajem zranil a nemohl nastoupit . Od tohoto týmu jsem neočekával prakticky nic, protože Jáchym je opravdu ještě na tuto kategorii mladý. Nicméně mě oba kluci svým přístupem a hrou mile překvapili a po dobrém výkonu a dvou vyhraných zápasech se umístili na konečném pátém místě, což by pravděpodobně byl výsledek i kdyby hrál Vendy, takže jsem s tímto výsledkem také maximálně spokojen.

 

 Zlín 3 se na turnaji představil ve složení Jaroslav Mezírka, Václav Vrzala a tato dvojice se umístila na sedmé příčce. V případě této dvojice mě překvapilo, na rozdíl od Jarka, který se prakticky na tréninku neukáže, Vašek poctivě trénuje, nicméně nedokáže prodat to, co má natrénováno v soutěžních zápasech. Zbytečná nervozita Vaška a časté chyby obou hráčů vedly k tomu, že tato dvojice na turnaji zůstala bez bodového zisku. Nicméně zklamání z konečného umístění v prvním kole je třeba hodit za hlavu a budeme pracovat na tom, abychom se co nejlépe předvedli na druhém kole, které je na programu 8. 12. 2018 ve Zlíně.

 

S přístupem všech hráčů jsem maximálně spokojen a věřím, že pokud především naše jednička své výkony zopakuje, tak se můžeme těšit na ME.

Trenér Milan Chovančík