Stříbrná medaile dvojice L. Písek, M. Gottfried na M ČR v kolové mužů.

Po loňské bronzové příčce dvojice Jan Krejčí, Martin Struhař měla zlínská sálová cyklistika své zástupce ve finálovém turnaji v kolové i v letošním roce. Tentokrát se mezi čtyři nejlepší týmy probojovala dvojice Ludvík Písek, Miroslav Gottfried a jejich soupeři byly týmy Favoritu Brno, SC Svitávky a MO Svitávky.

Adeptem na mistrovský titul byla dvojice SC Svitávka ve složení Jiří Hrdlička st., Pavel Loskot, která obhajovala mistrovský titul z loňského roku. A právě na loňské mistry narazila zlínská dvojice v úvodním utkání mistrovství. Zlín nastoupil do utkání bez respektu, ale se zajištěnou obranou a snahou vyvarovat se chyb ztráty míče. Vstup do utkání se lépe vydařil Zlínu, když v druhé minutě utkání proměnil únik po levé straně nechytatelnou ránou nad přední kolo útočník M. Gottfried. V průběhu první půle si Zlín udržoval jednogólový odstup a když se ve druhém poločase v čase 4.25 podařilo zvýšit na 5:3, zrodilo sice překvapivé, ale zcela zasloužené vítězství dvojice Písek, Gottfried. Jak uvedl po utkání trenér Milan Chovančík: „po vítězném vstupu do turnaje, který se výsledkově i herně povedl se kluci uklidnili a povzbudili do dalších zápasů.“

K druhému zápasu nastoupila zlínská dvojice proti Favoritu Brno, velmi nepříjemnému soupeři, kterého se nám v letošní sezóně podařilo porazit pouze jedou. To se potvrdilo a prohra 1:3 kluky vrátila opět nohama na zem. Milan Chovančík doplňuje: „věděli jsme, že z posledního zápasu s dvojicí MO Svitávka musíme vybojovat alespoň bod, abychom se dostali do finále. To se podařilo! Remíza 2:2 nám stačila na postup, neboť druhý adept na finále Favorit Brno prohrál s dvojicí SC Svitávka.“

Ve finále čekalo zlínskou dvojici překvapení dne, tým MO Svitavka, která nebyla pasována na favorita. Zápas po základní hrací době skončil stejně jako ve skupině remízou, tentokrát 3:3. Následovalo prodloužení v délce 7 minut, ale o vítězi nebylo stále rozhodnuto, neboť na ukazateli skóre byl nerozhodný výsledek. A tak na řadu přišly penalty. Po třech sériích bylo rozhodnuto o zisku mistrovského titulu pro MO Svitávku, neboť ani jeden z našich hráčů svůj pokus z penalty, na rozdíl od soupeře, neproměnil. I přes finálovou prohru je stříbrná medaile fantastickým úspěchem dvojice L. Písek, M. Gottfried. A jak doplňuje trenér Chovančík: „po 30 letech získali kluci pro Zlín stříbrné medaile. Za předvedenou hru jim patří poděkování a vážím si jejich přístupu jak v turnaji, tak v tréninku na samotné mistrovství."