V sobotu 16. 6. 2018, naši borci do 23 let získali stříbro na mistrovství republiky v kolové do 23 let. Zlín byl zastoupen dvěma dvojicemi - Zlín I hrál ve složení Miroslav Gottfried, Radek Adam a za Zlín II nastoupili Petr Dušek, Radim Vavruša. Stejně jako v loňském roce naše dvojice obsadila stříbrnou příčku.

Komentář Milana Chovančíka:

Kluci TJ Sokola-Zlína 2 Radim Vavruša podali výkon odpovídající jejich tréninkové nasazení, kdy oběma komplikuje tréninkový režim to, že studují mimo Zlín. V zápasech s Favoritem a kombinovaným družstvem Praha Přerov si vedli na výbornou a obě tyto družstva porazili. Zápasy se Svitavkou 1 a Zlínem1 se jim nepodařily a jednoznačně těmto týmům  podlehli.  Nastupovali tak do posledního zápasu proti Šitbořicím  kde šlo o medaili a tedy případný úspěch by pro ně znamenal republikový bronz Jelikož se však jednalo o poslední zápas a kluci dali do předchozích zápasů všechny své síly, tak tady to již bylo poznat. Čtvrté místo je ale i tak úspěchem.

Co se týká Zlína 1  ve složení Miroslav Gottfried a Radek Adam tak ten prošel celým turnajem bez jediného výsledkového zaváhání a herně jim žádné družstvo nedělalo sebemenší problém. V posledním utkání proti favorizované Svitávce kluci podali výborný výkon, ale nedokázali se prosadit střelecky, kdy hlavně v prvním poločase neproměnili několik tutovek. Za to byli okamžitě potrestání a do druhého poločasu jsme šli za nepříznivého stavu 0:2. Celkem rychle se nám podařilo ve druhém poločase snížit, ale soupeř obratem přidal další gól a  kluci již reagovat nedokázali. I přes tento nezdar kluky musím pochválit.   Jsem rád, že se k tomu postavili zodpovědně a celý turnaj se koncentrovali na dobrý výsledek a ať se to může zdát jako neúspěch já stříbrnou medaili a čtvrté místo v kategorii u23 hodnotím pozitivně. Jsem přesvědčen, že příští sezóna již bude mistrovská.

Odrazem kvalitní práce s mládeží je pro TJ Sokol Zlín- Prštné přidělení evropského šampionátu v kolové hráčů do 23 let, který bude Zlín hostit 22.9.2018 v městské hale Zelené. Šampionát proběhne za účasti nejlepších týmů z Německa, Rakouska, Švýcarska, Francie, Maďarska, Lucemburska a České republiky.

Reprezentační barvy bude na šampionátu hájit i zlínská dvojice Miroslav Gottfried a Radek Adam