Výborný výsledek Zlínských juniorů ve II. lize kolové

výsledkem pro hráče kolové Radka Adama a Tomáše Horáka skončilo 1. kolo II. Ligy kolové. Tito naši hráči jsou ještě věkem junioři, ale už na podzim loňského roku si vybojovali účast v II. lize mezi dospělými a tedy kategorie ELITE .

První letošní turnaj se konal v sobotu 13. 1. v Liberci a pro Zlínské hráče nemohl dopadnout lépe. Mezi 7 účastníky, kde byly 2 družstva z pořádajícího oddílu Lokomotiva Liberec, 2 družstva Favoritu Brno a 2 družstva Spartaku Přerov byli nejen nejmladší ale i tak trochu osamoceni. Takže jejich očekávání i vzhledem k tomu že dosud nemají zkušenosti z takových turnajů nebyla nijak velká ani přehnaná.

Přesto se dá říct, že jak sebe samotné a tak své soupeře hodně potrápili a především překvapili, když po všech zápasech nakonec celý turnaj vyhráli.

I když jednou prohráli a jednou remizovali , na celkové vítězství jim to stačilo, protože získali celkem 13bodů. To je také docela dobrý základ pro to, aby se pro letošní rok ve II. Lize udrželi .

Je nutné přiznat že vítězství to nebylo jednoznačné a vzhledem k vyrovnanosti všech ostatních dvojic jen těsné. O tom také svědčí konečně pořadí a jejich bodový zisk dvojic v dalším pořadí ale výsledek se počítá.

Konečné pořadí:

1. Radek Adam – Tomáš Horák Sokol Zlín Prštné 3                13 bodů

2. David Burda – Břetislav Kotulán Favorit Brno 4                   12 bodů

3. Roman Oral – Filip Váňa Spatrak Přerov 1                            11 bodů

4. Evžen Krajzingr – Jiří Zeman Lokomotiva Liberec 2             9 bodů

5. Martin Broušek - Šistek Petr Spartak Přerov 2                        9 bodů

6. Jan Benda – Netušil Jaroslav Lokomotiva Liberec 1             4 body

7. Krejčí Patrik – Michal Fryčar Favorit Brno 5                             1 bod