Zápasy v kolové pořádané na území Zlínského kraje ( a také jinde )

V sobotu 20.6.2020 hostila Svitávka finálový turnaj mistrovství České republika v kolové juniorů a zlínská kolová měla početné zastoupení v podobě dvou ryze oddílových družstev a jednoho kombinovaného ve spojení s Favoritem Brno. Kombinovaná dvojice nastoupila ve složení  Vojtěch Baxa (Zlín) a Tadeáš Červík z Favoritu Brno. K jejich vystoupení doplňuje trenér Milan Chovančík "kluci obsadili pátou příčku, což není dobrý výsledek, ale šlo o jejich první společnou sezónu a po herní stránce jejich vystoupení nebylo špatné. Nicméně konečný výsledek měl být mnohem lepší, ale do budoucna musí kluci zlepšit vzájemnou sehranost".

Zlín 2 nastoupil ve složení Václav Vrzala, Jáchym Baxa (věkem stále ještě žák a letošní mistr republiky) a kluci obsadili šestou příčku. Trenér Milan Chovančík doplňuje: "zejména Vašek odehrál na pozici brankáře velmi dobrý turnaj. Kluci jsou velmi mladí, ale přesto odehráli se všemi soupeři vyrovnané zápasy a účast ve finále pro ně byla cennou hráčskou zkušeností".

Mistrem České republiky se stala dvojice Zlín I hrající ve složení Dominik Otásek, Vendelin Helis. Milan Chovančík hodnotí: "v průběhu celého turnaje se kluci  prezentovali velmi soustředěnou hrou v základní skupině, kterou s přehledem vyhráli bez ztráty bodu a vybojovali si finálové utkání proti pořadatelské dvojici Svitávky. Finálové utkání dostalo náboj hned ve svém úvodu, když se dvojice Svitávky ujala za bouřlivé podpory domácího publika vedení a následně musel být ošetřován náš útočník Vendy. Milan opět doplňuje: "naše cesta ke zlatu byla sice trochu trnitá a to díky drobnému zranění Vendyho a poločasovému vedení soupeře v poměru 3:0, ale o poločasové pauze jsem kluky především zklidnil. Do druhé půle nastoupili jako vymění a postupně začali smazávat náskok soupeře. Když jsem viděl jejich nasazení a bojovnost, s jakou to na hřišti rozbalili, nepochyboval jsem, že nepříznivý stav utkání otočí. Po skvělé druhé půli mohli kluci slavit nejen vítězství 4:3, ale rovněž mistrovský titul".

Ze strany předsedy oddílu J. Mudříka a rovněž jednatele TJ M. Urbance patří velké poděkování trenérům Milanu Chovančíkovi a Pavlu Landtovi, kteří pracovali s mladými hráči v průběhu celé sezóny a po nuceném přerušení všech soutěží dokázali připravit zlínské dvojice na finálový turnaj. Po stránce servisního zabezpečení velké penzum práce odvedl rovněž Lojza Horák, jež je vždy připraven vyřešit jakýkoliv technický problém či závadu a rovněž jemu velký dík.

Škoda jen, že kluci vinou koronavirové pandemie přišli o start na juniorském ME, které se mělo uskutečnit ve Švýcarsku. Nicméně v jednání je ještě mezistátní utkání s Rakouskem a restartovaná sezóna pokračuje pro kluky soutěží U23.

 
Kompletní fotogalerii z MČR si můžete prohlédnout na odkaze:

 
https://ceskakolova.cz/2020/06/20/mcr-junioru-2020/